Kamyshovaya-Krysha.com.ua №1 【 Досвід роботи більше 10 років ☝ 】... ❱❱ Все про очеретяну покрівлю ☛ особливості та технології монтажу покрівлі з очерету ➔ популярність покрівлі з очерету в країнах Європи, А також ... Очеретяна покрівля - огляд переваг

Очеретяна покрівля - огляд переваг

Очеретяна покрівля - огляд переваг

У наші дні очерет по раніше широко використовується при будівництві. У західній Європі очерет збирають за допомогою спеціальної техніки, яка формує готові пучки, так звані фашини. Після сушіння їх використовують для виготовлення будинку для покрівлі та альтанок.

Який очерет найбільш підходящий в будівництві?

Слід пам'ятати що збирати варто рослини які мають жовтий колір, після збору їх необхідно просушити, на це зазвичай іде 2-3 тижні, а після сушіння ще раз провести перевірку що б на стеблах не було гнилі.

Очерет дуже погано пропускає вологу, завдяки кремнієвим відкладенням, саме з цього очерет жовтого кольору, а ще на стеблах є восковий наліт, який теж перешкоджає проникненню вологи в рослини.

Скільки прослужить очеретяна покрівля?

Термін служби очеретяного даху буде завищити від декілька факторів:

У першу чергу дуже важливо що б очерет був якісний

По друге кут схилу даху повинен бути якомога крутіше, а якщо своєчасно замінювати зіпсовані ділянки очеретяної покрівлі, то вона прослужить 50, 60 і навіть 80 років. Будинок з таким дахом - це красиво, екологічно, і до того ж модно.

Конструкція

Очеретяна покрівля - це приблизно 30 см. очерету і повітря, додати до цього ще 20 см. внутрішніх перекриттів і внутрішня обробка, виходить товста повітряна подушка, добре утримує тепло. На 1 квадратним метр йде до 20 пучків очерету, якщо їх правильно укласти то на сонячній стороні очерет лежатиме до 50, а на менш сонячної до 80 років.

Український очерет - прибирання та заготівля

Саме вдалий час для збору очерету є зима, адже саме в цей час рослина досягає максимальної довжини та сухі верхівки видаляються без особливих проблем. Український очерет особливо славиться своєю міцністю.

Найбільші посіви тростини, який можна використовувати для монтажу очеретяного даху знаходяться на берегах Дунаю в селищі Вилкове, Одеської області.

Камиш які використовується для накриття даху повинен бути ідеально рівним, не росли, по цьому будь очерет для використання в покрівлі не підходить. Для голландців очеретяна покрівля з Українського очерету це вважається престижно.

Очеретяна покрівля обходиться не дорожче черепичним, але за то вона дихає і вона дійсно жива.

Безпека

Сучасні матеріали дозволяють обробити очерет що б він не запалювався і не горів.

Очеретяна покрівля в Голландії

Зараз у всій Європі люди повертаються до традиційних, натуральним матеріалам. Найбільш поширені очеретяні дахи в Голландії, для цієї країни таке покриття не є ніж те особливим, фактично в кожному поселенні є вдома з таким типом покрівлі.

У Голландії покрівля з очерету в наші дні є символом достатку. Камиш там спеціально вирощують, косять і збирають його за допомогою спеціальних комбайнів. Сезон заготівлі закінчується ближче до кінця лютого.

Оцініть цю статтю!
: 2      : 5
Повернутися на головну
Повернутися на попередню