Очеретяний дах - монтаж покрівлі з очерету

ЕкоСтріха

Використання стебел і листя різних рослин в якості покриттів для покрівлі - це одна з найстаріших технологій будівництва.

У наш час даний спосіб покриття покрівлі переживає друге народження. Причина це явища цілком зрозуміла - сучасні люди прагнуть оточити себе натуральними, екологічно безпечними речами. Сьогодні очеретяний дах - це елітне покриття. Воно служить не тільки для захисту будинку від зовнішніх впливів, але і виступає, як засіб архітектурного самовираження.

Який матеріал використовується для створення покрівлі?

Як правило, в якості покрівельного покриття вибираються стебла звичайного очерету, назва якого по латині звучить, як Phragmites austalis.

Це досить важкий матеріал, квадратний метр зібраного покриття важить приблизно 40 кілограмів, якщо покрівля суха, і на 10 кг більше, після намокання.

Як правило, очеретяний дах рекомендується до установки для дахів, що мають просту форму і кут нахилу не менше 45 градусів. Такі круті схили необхідно планувати для того, щоб вода швидше стікала з даху.

Крім власне очерету на дах, при створенні таких покрівель використовуються додаткові елементи з черепиці, міді або дерева. Їх використовують для захисту розжолобків і коника даху.

Переваги очеретяного даху

Такий варіант покриття, як очеретяна покрівля, має ряд переваг. Серед них:

  • Висока естетична привабливість;
  • Натуральність і екологічність покриття;
  • Здатність зберігати стійку температуру в приміщеннях будинку;
  • Відсутність необхідності монтувати систему вентиляції на горищі.
  • Пристрій покрівлі з очерету з товщиною покрівельного покриття 30 сантиметрів повністю відповідає існуючим на сьогоднішній день стандартам теплоізоляції.

Крім того, сучасна покрівля з очерету, за умови, що вона змонтована правильно, прекрасно протистоїть різних атмосферних явищ (сильних поривів вітру, опадів), а також можливим атакам з боку пернатих.
Крім того, термін служби правильно зібраної покрівлі, виготовленої з очерету, становить десятки років.
Застосування сучасних технологій дозволило усунути найголовніший недолік даного виду покрівельного покриття - високу пожежну небезпеку.
Сьогодні використовуються спеціальні антіпіренновимі просочення, що запобігають загоряння, крім того, використовується особлива технологія укладання, завдяки якій пучки лежать дуже щільно.
Ще одна умова - установка більш високих, ніж зазвичай, димохідних труб, в цьому випадку, що вилетіла іскра згасне в повітрі, не досягнувши покриття.

Основні моменти монтажу очеретяного даху

Якість використовуваного матеріалу. Щоб очеретяний дах відповідала всім вимогам якості, необхідно ретельно вибрати матеріал.

У роботу допускаються тільки стебла прісноводного очерету без листя, які володіють достатньою гнучкістю. Якісний матеріал не може бути обгорілим, зі цвіллю або змішаним з травою або стеблами інших рослин.

Стиснення. У всіх місцях, де стебла очерету виходять на межі основи покрівлі, матеріал потрібно стиснути.

Стиснення здійснюється у бік зовнішньої поверхні даху так, щоб не залишалося зазорів.

Для стиснення використовуються дротові хомути, виконані зі сталі з цинковим покриттям. Перший притиск виконується на відстані 20 см від притискної планки. Другий притиск - з відступом в 12 см від першого. Усі наступні притиски виконуються на відстані 28-30 см один від одного. Особливості кріплення. Пучки очерету мають бути міцно закріплені. На кутових балках використовують метод прошивки за допомогою тонкого дроту.

Товщина шару очерету.

За умови, що відстань від притискної планки до гребеня даху становить менше семи метрів при куті нахилу очеретяного даху 40 градусів, товщина покрівельного покриття повинна становити не менше 25 см внизу даху, і не менше 22 см у коника.

Зовнішній вигляд покриття. Правильно змонтована покрівля очеретяна повинна бути рівною. При цьому потрібно враховувати, що очерет - це матеріал природний, тому стебла можуть мати відмінності за кольором і товщині.

Це буває помітно на щойно змонтованому очеретяному даху, однак такі відмінності не вважаються дефектом і після деякого терміну експлуатації покрівлі стають практично непомітними.

 

Фото очеретяного даху - наше багаторічне портфоліо

 

 

Відео-огляд укладання очеретяної покрівлі 

Відео портфоліо